Trening siłowy bez sprzętu – Jak trenować w domu i na siłowni
Oceń artykuł

Każdy z nas pragnie cieszyć się nienaganną sylwetką, lecz niestety rzeczywistość bywa już mniej obiecująca. Stąd też wraz z nadejściem wiosny zaczynamy usilnie rozglądać się za metodami na poprawę sylwetki. Absolutnie nie dziwi, że dużo osób zapisuje się na siłownię albo też kupuje sztangi, hantle czy buty do biegania.

Nie zawsze jednak owe wydatki są rozsądne, ponieważ wiele osób dopada przysłowiowy słomiany zapał i po krótkim czasie porzucają one entuzjazm do sportu. Może więc warto zacząć z nieco niższego pułapu i jednak konsekwentnie realizować swoje cele?

Warto zatem poznać trening siłowy bez sprzętu, który nie wymaga od nas praktycznie żadnych nakładów finansowych. Tym samym nawet nie stracimy zbyt wiele, gdy zrezygnujemy z tej aktywności. Dzieje się to jednak naprawdę rzadko, ponieważ wspomniany przed momentem trening siłowy bez sprzętu posiada naprawdę sporo atutów. Tym najważniejszym jest fakt, że możemy ćwiczyć w zasadzie wszędzie. Do efektywnego treningu wystarczy właściwie kawałek wolnej podłogi.

Chociaż jest to trening siłowy bez sprzętu to w żadnym wypadku nie występuje tu stagnacja, gdyż wraz ze wzrostem wytrenowania sięga się po trudniejsze warianty ćwiczeń. Tym sposobem w niedługim czasie można wypracować naprawdę silne i sprawne mięśnie bez zbędnej tkanki tłuszczowej.