Jak rozpocząć trening siłowy? – Ćwiczenia, porady treningowe
Oceń artykuł

Początkujący adepci sportów siłowych głowią się nad tym jak zacząć swoją przygodę z tym sportem, nie mając wcześniej zbyt wielu informacji na jego temat. Sprawa wstępnie wydaje się prosta – jest to przecież „podnoszenie żelastwa”, z którym każdy powinien sobie poradzić.

Jednak przy nieodpowiedniej technice można nabawić się groźnej kontuzji, nie wspominając już nawet o tym, że nasz trening nie będzie przynosił spodziewanych rezultatów. Tutaj z pomocą może przyjść nam trener personalny, który pomoże rozpisać nam dietę, przygotuje odpowiedni zestaw ćwiczeń, który odpowiada naszym możliwościom oraz będzie służył wsparciem i motywacją gdy zabraknie nam samodyscypliny. Osoba, która ma za sobą wiele lat doświadczenia, po krótkiej rozmowie będzie doskonale wiedziała, czego nam potrzeba. Po pewnym czasie i stażu treningowym będzie mogła zaproponować nam odżywki, które pomogą nam budować masę mięśniową.

Po podjęciu współpracy z trenerem personalnym ważne jest określenie priorytetów treningowych. Musimy określić czy w początkowej fazie przygody z siłownią chcemy nabrać masy mięśniowej czy raczej koniecznym będzie wpierw pozbycie się tkanki tłuszczowej.